Glamour styl v interiéru: elegance a luxus

Co to je glam, neboli glamour  a jak si zařídit bydlení v tomto moderním a nadčasovém stylu? To se dozvíte v tomto článku. 

Pokud jste fanouškem všeho hezkého, elegantního, efektního, ale také máte rádi i trochu extravagance, je styl glam právě pro vás. Tento styl milují perfekcionisté, umělci a lidé s esteticky založeným cítěním. Domovy těchto lidí jsou nevšední a neokoukané, luxusní a elegantní se smyslem pro detail. A pocit luxusu dodávají lesklé věci, které přímo určují tento moderní styl vzrušující krásy.

Barvy a nábytek

Co se týká barev, Glam styl není o jasných barevných schématech a předepsaných kombinacích. Ve skutečnosti jsou barevné palety glam docela neutrální, tedy bílá, krémová, šedá, černá, zlatá a stříbrná jsou pro tento styl velmi vhodnou volbou. To stejné platí i v nábytku. Ten by měl být vzdušný a elegantní, pokud možno v jednoduchých geometrických liniích. V tomto stylu můžete použít i méně běžné kusy nábytku, jako například toaletní stolek, nebo prádelník

Na co si dát pozor

Glamour styl je trochu jako divadlo. Ukazuje lesk, přepych a luxusní vzory, kvalitní materiály, obdivuhodné dekorace. Můžete si tu hrát s osvětlením. S kontrasty světla a tmy, hloubkou stínu, bodovým osvětlením. Všeho moc ale škodí a proto se někdy  interiér ve stylu glam uchyluje k přeplácanosti a kýčovitosti. Což ale není podstatou tohoto stylu. Vybírejte proto s rozvahou. Zvolte barvu základní, barvu lesku a vzor. Skvělým příkladem může být naše kolekce Rosa Bianca, která má základní bílou barvu v kombinaci s doplňky v tónu růžového zlata a je navržena v jednoduchých geometrickým prvcích. Pokud k této kolekci zvolíte doplňky a osvětlení s tóny růžového zlata získáte kýžený cíl.

BR

Materiály hrají prim

Pokud je styl založený na luxusu, přepychu a eleganci, nelze použít náhražky a levné imitace. Vyvarujete se nákupu nábytku z překližky a jiných nekvalitních materiálů. Raději zvolte kvalitní nábytek z pevného masivního dřeva, který nejen že dobře vypadá, ale bude vám sloužit nesrovnatelně déle. Místo plastu zvolte raději odolný kov a místo umělých tkanin kvalitní zvolte prvotřídní bavlnu, kašmír, satén.