Šedá barva moderního Provence

Provensálský styl je jeden z nejoblíbenějších interiérových stylů vůbec. Většinou se spojuje s bílou, nebo krémovou barvou nábytku, nicméně do popředí se stále více dostává barva moderního Provence. Šedá barva na rozdíl od bílé, nebo krémové, dodává i interiéru pocit klidu a uzemnění. Je velmi neutrální a skvěle se dá kombinovat se světlými barvami i květinovým vzorem.

Baner Zlaty dub

Důležité prvky šedého Provence

Masivní dřevo je důležitým prvkem provensálského stylu. Dodá interiéru nezaměnitelný přírodní vzhled. Důležité je, aby pod barvou prosvítala přirozená struktura skutečného dřeva. Letokruhy a kresba je nezaměnitelná jako otisk prstu. Skvělou volbou je použití nábytku z finské borovice. Její letokruhy jsou velmi jemné, krásné a jsou také zárukou pevnosti tohoto materiálu.. Nábytek z našich kolekcí je natřen nezávadnou barvou s krycí schopností 85 %, proto zůstane kresba přiznána. 

Patina 

Je dalším klasickým prvkem v šedém provensálském stylu. Příliš přehnaná patina ale může působit nevzhledně a zanedbaně. Naopak námi použité decentní úchytky v barvě starého zlata, nebo stříbra, dokáží jemně a harmonicky podtrhnout chtěný rustikální styl u vás doma a vytváří jemný venkovský styl.

Banner

Doplňky mají barevnou

Také k šedému provensálskému stylu se perfektně hodí barvy a doplňky. Příjemně působí kontrasty barev a přírodních materiálů. Velmi krásně působí spojení šedé se zlatým dubem, nebo borovicí.  Váš domov také potřebuje záclony, závěsy, polštáře i barevné dekorace na komodách, nebo poličkách. Skvěle se hodí květinový vzor. Minimalismus někdy musí jít stranou, nic se ale nemá přehánět. Proto si raději pro zvolte základní odstín, ve kterém sladíte doplňky a dekorace v celém interiéru. Získáte tak útulný a ucelený domov.

Z našich kolekcí v barvě šedé si můžete prohlédnout Marone, Belluno Elegante - borovice, Belluno Elegante - zlatý dub.