Výmalba k bílému nábytku: Jaká barva je ta pravá a jaké se raději vyhnout?

Bílý nábytek ovládl domácnosti po celém světě. Působí čistě, svěže a elegantně. V kombinaci s dalšími bílými prvky však může v interiéru vytvořit nepříjemně sterilní prostředí. Jaká výmalba k bílému nábytku je tedy ta pravá?

Neutrální barvy

Světle šedá, krémová či cappucino patří k velmi příjemným barvám, které si s bílým nábytkem skvěle rozumí. Interiér díky nim působí útulně a zároveň neztrácí na světlosti. Výmalba v neutrálních odstínech je také velmi univerzální. Snadno ji sladíte s dalšími prvky v domácnosti, ať se jedná o tmavé křeslo, červené polštářky, nebo žluté závěsy. Doplňky ve výrazných barvách dodají do místnosti více energie a navíc je můžete kdykoliv vyměnit. Až se vám jedna barva okouká, během chvíle ji můžete prohodit za jinou. Místnost tak dostane zcela jiný nádech, a to i bez nutnosti větších interiérových úprav.

Jakou výmalbu k bílému nábytku?

Výrazné barvy

Máte rádi pestré barvy? Nebojte se je použít i na větších plochách než jsou dekorační polštáře. V dnešní době si můžete nechat namíchat na zeď téměř jakýkoliv odstín. A pokud se vám zalíbí netradiční barvy a vzory, jsou vám k dispozici praktické tapety.

Jakou barvu k bílému nábytku do dětského pokoje ?https://www.bilynabytek.cz/komody/komoda-marone-s-prebalovacim-pultem--dekor-bila-drevo--masiv--borovice/

 

Při výběru výmalby k bílému nábytku ale myslete na několik základních pravidel:

  • Vyberte si jednu až dvě hlavní barvy a několik doplňkových. Hlavní barvy bývají obvykle decentnějšího rázu, naopak u doplňkových se můžete více vyřádit. Vždy se ale snažte, aby všechny barvy k sobě příjemně ladily a vytvářely harmonickou partu.
  • Myslete na svůj vkus a preference. To, co se líbí vám, se nemusí líbit vašim sousedům nebo přátelům. Stejně tak každý máme s barvami spojené jiné emoce. Pro někoho je červená symbol agrese, někomu zase připomíná Vánoce u milované babičky.
  • Výrazné a tmavé barvy nanášejte maximálně na jednu až dvě stěny. Pokud s tmavě modrou vymalujete celou místnost, interiér bude působit temně až pochmurně. Pokoj se také opticky zmenší a ztmaví. Naopak pokud modrou použijete na zpestření jedné zdi, místnost získá šmrnc a zároveň bude působit vzdušně a prostorně.

Obývací pokoj s bílým nábytkem

Inspirujte se v našem e-shopu a prohlédněte si celý sortiment provensálského nábytku. Najdete u nás jedinečné kousky s prvky venkovského stylu a nezaměnitelnou vůní borovicového dřeva.