Novinky

Finská borovice: dřevo, které si zaslouží více pozornosti

Věděli jste, že existuje více než 100 druhů borovic? Tyto majestátní stromy patří k oblíbeným stálezeleným jehličnanům, které najdeme po celé severní polokouli. Jen u nás v Evropě roste kolem 13 původních druhů! A pokud můžeme jako „nábytkáři“ nějakou borovici vyzdvihnout, tak tu, která se nachází ve Finsku. V čem je tak výjimečná? Na každý kousek „prkna“ si musíte trpělivě počkat.

 

 

Severská borovice roste pomalu, ale kvalitně

Severská neboli také finská borovice pochází ze severní Evropy, kde má léto krátké trvání a většinu roku vládne chladná zima. Stromy v těchto končinách proto rostou velice pomalu. Díky pomalému růstu vznikají úzké jemné letokruhy a husté odolné dřevo, které se může tvořit i 300 let (průměrná délka života borovice). Existují však i výjimky. V roce 2006 objevili vědci ve finských lesích borovici, která zdobí svět už 780 let. Jedná se tedy o opravdu jedinečné stromy, které si zaslouží více pozornosti a uznání.

A v čem dalším je finská borovice výjimečná? Oproti středoevropským příbuzným má více jádrového dřeva, které snáze odolává vlhkosti. Pochlubit se tak může lepšími izolačními vlastnostmi, vyšší odolností a dlouhou trvanlivostí, za které vděčí právě pomalému růstu a velkému množství pryskyřice. Dřevo finské borovice má navíc příjemnou barvou, krásnou strukturu a jedinečnou vůní.

Nábytek z finské borovice odolá vlhkosti i povětrnostním podmínkám

Dřevo finské borovice se využívá díky svým skvělým vlastnostem k obložení infrasaun, stavbě srubů a k výrobě masivního nábytku. Dá se s ním skvěle pracovat a zároveň si po dlouhé roky uchová svou vysokou odolnost vůči vlhkosti. Nábytek z finské borovice je považován za jeden z nejkvalitnějších. Vydrží desítky let a při správné péči bude vypadat stále fantasticky. Nedeformuje se, odolává škůdcům, plísním i povětrnostním podmínkám. Samotné borovicové dřevo je také oblíbené pro svou půvabnou vůni a jedinečný pravidelný vzor, který je dán úzkými letokruhy a minimálním počtem suků.

V našem rodinném e-shopu nabízíme originální nábytek z finské borovice, který jinde na českém trhu nenajdete. Každý kousek v naší nabídce je ošetřen ekologickým zdravotně nezávadným lakem či mořidlem. Vše v romantickém provensálském stylu, který skvěle zapadne do modernějšího městského bytu i venkovské chaloupky. 

Jak udržovat nábytek z masivu, aby sloužil desítky let?

Nábytek z masivu dokáže při správné péči sloužit desítky let a stále přitom bude vypadat skvěle. Než se ale pustíte do jeho údržby, zjistěte si, čím je nábytek ošetřený. Každá povrchová úprava totiž vyžaduje trochu odlišnou péči.

Masivní nábytek ošetřený olejem

Olejovaný nábytek musíte chránit zejména před vlhkostí a vodou. Není totiž tak odolný jako nábytek lakovaný. Pokud vylijete na povrch jakoukoliv tekutinu, co nejdříve ji jemně odstraňte hadříkem. Dávejte si ale pozor, abyste tekutinu do nábytku nevmačkávali. Mohlo by to nadělat více škody než užitku. Kromě otírání hadříkem je potřeba povrch pravidelně olejovat, ideálně co 3-5 měsíců.

 1. Pokud jsou na povrchu usazené nečistoty či skvrny, jemným brusným papírem nábytek opatrně zbruste.
 2. Vzniklý prach vysajte pečlivě vysavačem nebo setřete prachovkou.
 3. Povrch omyjte lehce navlhčeným hadříkem a utřete do sucha. Používejte jen čistou vodou. Žádné agresivní přípravky.
 4. Namočte bavlněný hadřík do oleje a jemnými pohyby aplikujte středně silnou vrstvu na povrch nábytku.
 5. Nechte chvíli působit.
 6. Po několika minutách setřete nadbytečný olej a vytřete povrch do sucha.

A to je vše! Po naolejování bude nábytek krásně svěží a připravený vám opět věrně sloužit.

Na obrázku můžete vidět dubovou jídelní sestavu Siena ošetřenou olejem a voskem. 

 

Lakový nábytek z masivu

Lakovaný nábytek z masivu se pyšní oproti olejovanému vyšší odolností proti vlhkosti i opotřebení. Přesto byste jej neměli nechávat napospas svému osudu a jednou za čas jej pečlivě vyčistit:

 1. Lakovaný nábytek otřete jemným hadříkem. Ideálně zlehka navlhčeným (ale ne mokrým).
 2. Poté vytřete povrch o sucha.
 3. Na zaschlé skvrny a nečistoty použijte speciální přípravky na lakované dřevo. Vyhýbejte se agresivním čističům a abrazivním prostředkům. Mohly by narušit lak.
 4. Přípravek nejdříve naneste na hadřík, a poté zanesené místo jemně vyčistěte. Nedoporučujeme lít přípravky přímo na povrch.
 5. Na závěr otřete nábytek vlhkým hadříkem a vysušte do sucha. A co když se lakovaný nábytek poškrábe? Poohlédněte se po vosku nebo fixech opravu nábytku. Vzniklý škrábanec díky nim zmizí raz dva. Nebudete muset obrušovat a lakovat celý nábytek.

 

I takto elegantně může vypadat lakovaný nábytek z masivu. Na obrázku se nachází naše sestava do ložnice Belluno Elegante.

 

Jemný hadřík: záchrana pro všechny povrchy

Ať už je váš nábytek mořený, lakovaný nebo olejovaný, nic nezkazíte měkkým jemným hadříkem. Ten je základ pro rychlé omytí všech povrchů. Používat jej můžete suchý či zlehka namočený. Používejte jej ale raději samostatně a vyhněte se agresivním čistícím prostředkům. Mohly by narušit povrch nábytku.

3 věci, které byste od masivního nábytku měli držet dál

 • Vlhké prostředí a sucho –⁠ Dřevo se rádo přizpůsobuje prostředí. Když je vlhko, rozpíná se a když je nadměrné sucho, vysychá a praská. Proto nábytek udržujte ve stabilním prostředí a nevystavujte jej vlhkosti ani velkému suchu.
 • Voda a mokré předměty –⁠ Při rozlití vody co nejdříve povrch vysušte do sucha. Voda by mohla nadělat na povrchu nepěknou paseku.
 • Horké hrnky a talíře –⁠ Žhavé a vyhřáté předměty podkládejte na podtácky nebo prostírání. Nábytek je sice ošetřen kvalitním lakem či olejem, ale jako přírodní materiál není nezničitelný. Po hrníčcích by tak mohl zůstat na stole nevzhledný kroužek.

Náš tip: Jídelní nábytek Marone

Romantická sestava jídelního nábytku Marone se skládá z masivního jídelního stolu, bytelných židlí, komody a vitrín. Vše v jednotném elegantním designu. Nábytek je vyroben z masivní finské borovice a ošetřen ekologickými, zdravotně nezávadnými laky. Chcete-li doma vykouzlit útulnou atmosféru s nádechem provensálského stylu, doporučujeme si prohlédnout náš bílý nábytek.

Jaký zvolit nábytek k dubové podlaze? Doveďte svůj interiér k dokonalosti

Dubové dřevo patří k nejoblíbenějším materiálům při výrobě podlah. Vyniká vysokou odolností, trvanlivostí a na pohled je jednoduše nezaměnitelné. Kvůli jeho originální dřevěné mozaice však může být pro některé oříšek sladit ho s nábytkem a s dalšími prvky v interiéru. Jaký nábytek k dubové podlaze zvolit, aby vše krásně ladilo?

Tón v tónu

Jako první varianta se nabízí pořídit si k dubové podlaze dubový nábytek. Vše k sobě bude krásně ladit a vykouzlí se dojem útulné dřevěné chaloupky. Jenže tady nastává kámen úrazu. Není dub jako dub. Než si nadšeně pořídíte cokoliv dřevěného, zjistěte si, jakou má podlaha povrchovou úpravu a zda se shoduje s tou u nábytku. Zda se jedná o přírodní dub ošetřený olejem, nebo lakované dřevo. Odstínů laků totiž existuje hned několik, od světlého dubu přes zlatý dub až po tmavý zakouřený dub. Pokud ale trefíte odstín, interiér bude perfektně sladěný.

Na obrázku níže můžete vidět naši jídelní sadu z masivního dubového dřeva ošetřenou přírodním olejem.

Kontrastní barvy – vsaďte na bílou

Jestli dubové dřevo něčím vyniká, tak svým univerzálním odstínem. Není tak světlé jako bříza, ani příliš tmavé jako mahagon. Jednoduše má odstín tak akorát. Proto se skvěle hodí k tmavému i bílému nábytku. U toho tmavého ale buďte opatrní. V malých interiérech s nedostatkem světla může vytvořit ponurý dojem. Naopak světlý nábytek udělá parádu v malém panelákovém bytě i ve velkém rodinném domě.

Bílý nábytek opticky zvětší a provzdušní místnost. Navíc v kombinaci s přírodním vzorem dřeva nepůsobí příliš “sterilně”, ale naopak vytváří útulné svěží prostředí. Máte-li rádi venkovský styl s nádechem lidových prvků, prohlédněte si naši nabídku bílého nábytku z masivu. Pyšní se elegantním provensálským stylem a ohromnou bytelností. Díky dřevu z masivní finské borovice vám nábytek vydrží dlouhá léta.

Říkáte si „Co když se budu stěhovat, nebo se mi zalíbí modernější styl interiéru?. Můžete být naprosto v klidu. Bílý nábytek zapadne i do moderních domácností. I přesto, že má prvky provensálského stylu, snadno jej sladíte se všemi ostatními vzory, barvami a dezény.

Na co si dát pozor při výběru nábytku k dubové podlaze

Vyhýbejte se napodobeninám dřeva. Pokud si k dubové podlaze pořídíte nábytek z dřevotřísky s povrchovou úpravou dubu, půjde to vidět. Přírodní masivní dřevo je nenahraditelné. Zainvestujte proto raději do bytelného nábytku z masivu, který vám vydrží minimálně stejně dlouho jako podlaha.

Náš tip: Série Toskania

Elegantní nábytek ze sestavy Toskania je vyroben z masivního finského borovicového dřeva. Dveře a desky nábytku jsou  ozdobeny vkusným frézováním a celý nábytek je opatřen bílým ekologickým lakem. Díky jednoduchému designu se špetkou provensálského stylu se hodí bílý nábytek Toskania jak do lidových chaloupek, tak i do nadčasových městských bytů.

Všechny kousky v naší nabídce pocházejí původem ze zahraničí. Pokud vás bílý nábytek zaujal, nebojte se nám napsat, nebo nás rovnou navštivte v naší vzorkové prodejně v Bruntále. Rádi vám poradíme s výběrem, dovozem i s montáží.

Přírodní a odolný nábytek z dubového dřeva

Přírodní a odolný nábytek z dubového dřeva

Pokud na vás působí masivní nábytek příjemně a harmonicky, vyzkoušet můžete také jeho přírodní podobu bez barevných nátěrů. Ideální je dubové dřevo, které se chlubí výraznější texturou a odolností. V naší nabídce naleznete stoly i židle z masivu v neutrálním barevném provedení, kdy je pouze lakem zvýrazněna textura a ochráněn materiál.

Masivní dubové židle pro pohodlné usazení

Dřevěné židle vám nabídnou výraznější komfort, než jiné materiály. Zatímco u plastové židle můžete váhat, zdali vás unese, masivní židle nebude mít s větší váhou problém. Také udržují více tepla, než například nábytek z kovu. Dřevěná židle bude i na pohled působit příjemně. Výhoda dřevěného materiálu je také v jeho jednoduché kombinaci s dalšími prvky a barvami. Ať už je vaše jídelna moderní, rustikální nebo ve stylu Provence, vždy jednoduše zapadne. Díky silné konstrukci bude židle sloužit mnoho let a zdobit tak váš domov.

Masivní dubové stoly nabídnou spoustu místa pro celou rodinu

Každý stůl z masivu je originálem, jelikož je vytvořen ze dřeva, které má určitou texturu ve formě let a suků. Všechny výrobky tak mají své osobní kouzlo a přináší do domácnosti kousek přírody. U stolu se může sejít klidně jako celá rodina, jelikož odolné dřevěné provedení z dubu vydrží i větší nápor. Stoly mají také širokou plochu, tudíž lze servírovat jídlo pro mnoho strávníků a navíc stůl ozdobit vázou nebo jinou dekorací.

Pozitivní vlastnosti dřevěného materiálu

Zatímco na nábytku z umělých materiálů jsou nedokonalosti neodpustitelné, u dřeva jsou přímo vyhledávané. Čím více charakteristických rysů v textuře, tím originálnější kus nábytku budete mít právě u sebe doma. Jde také o materiál, který dýchá, není ošetřen žádnými agresivními látkami, a proto vaše soužití s nábytkem bude jednodušší a příjemné.

Kvalitní a estetický nábytek do dětského pokoje

Kvalitní a estetický nábytek do dětského pokoje

Děti svůj pokoj nevyužívají pouze pro spánek, jak je tomu často v případě ložnice. Mají zde svůj osobní prostor, kde si hrají, dělají domácí úkoly nebo si čas od času přivedou kamarády. Jelikož v této místnosti tráví spoustu času, je třeba, aby se cítili příjemně. Vybavte dětský pokoj nadčasovým masivním nábytkem, který vám vydrží mnoho let.

Jednoduché provedení, které můžete přizpůsobit vaší představě dětského pokoje

Nabízíme výběr z několika sérií nábytku, jejichž jednotlivé kusy mají ladící design anebo výběr produktů samostatně. Základním vybavením dětského pokoje je postel, noční stolek, šatní skříň, komoda, knihovna a psací stůl. Díky těmto prvkům se pokoj stane útulným a zároveň funkčním místem.

Prostor pro spánek a odpočinek

Postele jsou stejně jako další kusy nábytku vyrobeny z masivního dřeva, díky čemuž se chlubí pevnou konstrukcí a vysokou odolností. V dětském pokoji by se neměly nacházet žádné zdravotně závadné materiály, na což bylo při výrobě nábytku taktéž myšleno a použity byly jen ekologické laky.

Místo pro zábavu a povinnosti společně s menším úložným prostorem

Kdykoli si vaše dítě bude chtít malovat, pracovat na domácích úkolech nebo jen hrát hru na tabletu, ocení přítomnost psacího stolu ve svém pokoji. Psací stoly z naší nabídky jsou navrženy v elegantním provedení, ale zároveň s důrazem na praktickou stránku. Vybaveny jsou úložným prostorem ve formě šuplíků nebo skříněk.

Úložný prostor v podobě skříní nebo knihovny

Pro uložení hraček, oblečení nebo drobností poslouží komody či šatní skříně. Zde je k dispozici vícero polic, takže oblečení zůstane přehledně uložené. V nabídce jsou také knihovny s místem pro všechny knihy, časopisy nebo učebnice. V dětském pokoji poslouží jako dekorace a zároveň nabídnou přehledné řazení knih.

Bílý nábytek 2

Bílý nábytek

Bílý nábytek nebo také Bilynabytek.cz se sídlem v Bruntálu je prodejcem kvalitního a odolného nábytku z masivu, který je exportován přednostně do Německa, Holandska a Anglie. Jednotlivé kusy jsou vytvořeny ze dřeva odolné finské borovice nebo dubu. Nabídka obsahuje rozdělení dle série výrobků, sestav, jež jsou sladěny v jednotném designu, ale také dle jednotlivých produktů.

Hlavní přednosti výrobků

Primárním materiálem použitým pro výrobu, je dřevo. Finská borovice a dub disponují pozitivními vlastnostmi, které zaručují možnost dlouholetého užívání. Jednotlivé kusy nábytku jsou opatřeny zdravotně nezávadným a ekologickým lakem. V některých případech je nábytek opatřen jiným barevným odstínem, někdy je ponechán ve své základní přírodní podobě, jen s použitím laku, který ochrání texturu a materiál.

Bílý nábytek garantuje svým zákazníkům poradenství ohledně zvoleného nábytku, dovoz, montáž a na vyžádání také zaslání vzorníku pro jednodušší výběr odstínu.

Dělení dle sestav

Pro snadný výběr zákazníků nabízí Bílý nábytek dělení svých výrobku do přehledných sestav, a to konkrétně do sekcí:

Sestavy obsahují veškeré potřebné vybavení do daného pokoje a díky seskupení jsou také za výhodnější cenu.

Dělení dle sérií

K náročnějšímu výběru slouží kategorie ve formě sérií, které jsou ve stejném designu a v prostoru se doplňují.

 • Jemné Belluno Elegante v provedení bílém, bílém se zlatým dubem, bílém s ořechem
 • Rustikálnější Marone v provedení bílém s dřevěnými prvky
 • Minimalistická Toskania v podobě bílé, dále bílé v kombinaci se dřevem nebo medové
 • Jednoduchá série Venice s drobnými zdobnými prvky
 • Svěží Loretto s lehkými vyfrézovanými doplňky
 • Romantická Scala s výraznějšími vyfrézovanými prvky

Dělení dle sortimentu

Veškeré produkty seřazené podle kategorií jsou také řazeny podle typu. V této kategorii jsou spojeny všechny výrobky včetně drobných doplňků, jako jsou zrcadla, police, nebo matrace.

Navrhněte si pracovnu podle svých představ

Navrhněte si pracovnu podle svých představ

V pokoji, kde se věnujete práci je hlavním požadavkem funkčnost. Pro usnadnění každé vaší činnosti je příjemné mít vše po ruce, organizované a přehledné. S ohledem na tato kritéria byly vytvořeny pracovny  řady Belluno Elegante. Splňují náročné zákaznické požadavky a navíc mají estetické provedení, aby byl prostor vaší pracovny reprezentativní v případě přijímání klientů nebo návštěv.

Elegantní podoba

Série Belluno Elegante nese svou hlavní přednost už v názvu, a to jemné a jednoduché tvary, které působí luxusně. Úchytky ve zlatém provedením jsou už jen drobným detailem, který sjednocuje celou sadu. Základním materiálem je dřevo z finské borovice v bílém provedení s vrchními deskami v přírodním dřevěné podobě. Šuplíky a dvířka jsou zdobena frézováním, což základnímu tvaru dodává plastičnost.

Praktické provedení psacího stolu

Pracovní stůl je v jednoduchém základním tvaru, aby bylo možné jej umístit buď do prostoru, nebo ke stěně. Spodní části po obou stranách nabízejí uživateli šuplík pro drobnosti a v dolní části také úložný prostor s dvířky. Díky tomu budete mít potřebné dokumenty nebo psací potřeby vždy po ruce.

Masivní komoda pro úschovu materiálů

Jestliže potřebujete ukládat faktury, mít ve své pracovně šanony s objednávkami nebo jiné dokumenty, komoda vám nabídne spoustu místa. Návštěvy a klienti je nebudou mít ihned na očích, místo toho lze využít horní desku k vystavení dekorací a zútulnit tak pracovní prostor.

Třiďte a organizujte

Knihovna je praktickým pomocníkem, kam můžete ukládat knihy, jež vám pomáhají při práci nebo zde opět umístit šanony s dokumenty. Nebude třeba stále otvírat dvířka, jelikož je budete mít stále na očích a díky širokému prostoru na policích lze šanony řadit podle abecedy, typu nebo jak sami uznáte za vhodné.

Obývací stěna navržena v jednotném designu sjednotí váš prostor

Obývací stěna navržena v jednotném designu sjednotí váš prostor

Pokud hledáte sadu nábytku, která vám nabídne úložný prostor a zároveň bude působit jako příjemná dekorace, vyzkoušejte nabídku obývacích stěn. Jejich součástí je hned několik kusů nábytku a každý nese svou specifickou funkci. Obvykle se jedná o televizní stolky, vitríny, police či komody.

Jednotné a estetické provedení

Hlavní předností stěny je sjednocený design veškerých kusů nábytku. Shoduje se materiál, barevnost a i drobné ozdobné prvky, tudíž si nemusíte lámat hlavu s tím, zdali jste vybrali jednotlivé kusy nábytku ve správném odstínu, aby k sobě ladily.

Střídmý design

Svým zákazníkům nabízíme obývací stěny řady Belluno Elegante v provedení bílém se zlatými doplňky nebo v sérii Marone v bílé barvě s dřevěnými detaily. Obě řady jsou navrženy tak, aby jednoduše zapadly do různých typů prostoru. Belluno Elegante je opatřena lehce zaoblenými částmi v  nenápadném empírovém stylu, zatímco Marone se pyšní spíše rustikálnějším provedením a ostrými tvary.

Jednotlivé kusy nábytku

Televizní stolek je v obývací stěně nepostradatelným základem. Je navržen v nižším provedení, aby televize byla v ideální výšce, když se usadíte na pohovku. Kromě toho nabízí také šuplíky a police, pro nezbytnosti, jako jsou DVD, CD, časopisy nebo menší elektroniku.

Vitríny jsou zde naopak proto, aby předměty vystavovaly a zároveň chránily. Umístit do ní lze různé dekorace, knihy, poháry, fotografie nebo cenné kusy porcelánového nádobí. Pro výstavu předmětů v úrovni očí nebo výše jsou součástí obývací stěny také police. Díky nim zaplníte prázdnou stěnu a doplníte svůj obývací prostor o pár dalších ozdob, jako je svícen nebo rámečky s fotografiemi.

Pro zákazníky, kteří přednostně vyhledávají úložný prostor je součástí řady Belluno Elegante také komoda s praktickými zásuvkami. Do nich uložíte předměty s většími rozměry, jako jsou například přehozy na pohovku.

Zpestřete svůj interiér s nábytkem řady Belluno Elegante

Zpestřete svůj interiér s nábytkem řady Belluno Elegante

Jak už napovídá název této kolekce, jedná se o elegantní, minimalistické a esteticky zpracované kusy nábytku, který oživí jakýkoli prostor. V nabídce jsou převážně produkty vhodné do obývacího pokoje nebo ložnice, a to v čistě bílém provedení, jenž prosvětlí celý pokoj a opticky zvětší prostory.

Vsaďte na kvalitu přírodního materiálu

Jednotlivé kusy Belluno Elegante jsou vyrobeny z kvalitního dřeva finské borovice. Masivní nábytek disponuje hlavně dlouhověkostí, zdravotní nezávadností a v neposlední řadě také lehkou a svěží estetickou podobou. Aby dřevo získalo ještě větší odolnost, je opatřeno lehce transparentním bílým nátěrem, který dá vyniknout sukům a textuře. Díky tomu se můžete kochat přírodním materiálem a originálním kusem dřevěného nábytku.

Nechte se oslovit stylovým designem

Skříně, komody a vitríny této řady jsou bohatě členěny na jednotlivé díly, jako police, zásuvky a skříňky. Dvířka jsou zdobena frézováním, a díky tomu získává celá řada nádech provensálského stylu. Významnou roli hrají také luxusní detaily. Úchytky jsou provedeny ve stříbrném a zlatém provedení a nesou lehkou známku záměrné patiny, která skvěle hraje s prosvítající strukturou dřeva.

Vybírejte z mnoha kusů nábytku a drobností

Sada Belluno Elegante vám pomůže vytvořit stylový, svěží a zářivý prostor. Díky úložnému prostoru skryjete předměty, které nechcete nechávat na očích a do polic a vitrín zároveň umístíte dekorace a své oblíbené kousky. Ať už potřebujete uložit sadu nádobí, knihy nebo jen vystavit rámečky s fotografiemi, tato kolekce vám nabídne spoustu možností.

Prostor můžete doplnit také o drobné kusy nábytku, jako je například zrcadlo řady Belluno Elegante, které ještě opticky zvětší váš prostor a zaplní holé stěny, stejně jako police této řady.

Knihovna Belluno Elegante, dekor bílá-zlatý dub

Knihovna Belluno Elegante, dekor bílá | zlatý dub, masiv, borovice

Máte doma spoustu krásných knížek, které se zbytečně schovávají v krabicích? Ukažte je. Díky tomu si na ně častěji vzpomenete a snáze si je taky kdykoliv z knihovny vytáhnete a znovu přečtete. I v dnešní moderní době si skutečné knihy uchovaly své kouzlo.

Pro knihy i pro dekorace

Bílá knihovna z masivní borovice se stane důstojným místem k vystavení všech těch úžasných knih, které máte doma. Nebo těch, které v budoucnu dostanete od svých přátel k různým výročím. Není však jen skvělým místem pro knihy. Na policích se budou vyjímat také dekorace, květiny a suvenýry z cest. Nebo třeba rodinné fotografie?

Knihovna jako módní doplněk

Není to jen kus nábytku, ale především otevřený prostor pro vaše věci. Jen vy se rozhodnete, do jakého stylu svou novou knihovnu vyladíte. Provensálský styl ocení jemné a decentní tóny šedé, světle fialové nebo sladce béžové. Barevně sladěné košíky vedle knížek poskládaných horizontálně i vertikálně jsou výborným řešením pro uložení různých drobností. A v další řadě například bílý zinkový květináč s voňavými snítkami levandule. Cítíte tu vůni?

Nepodceňujte kvalitu

Vyrobit líbivý nábytek není složité. O kvalitě ovšem rozhodují především použité materiály a technologie zpracování. Dřevo z pravé finské borovice je pevné a vydrží dlouhé roky. Přírodní materiál je ekologicky udržitelný a krásný. Pod nátěrem ekologické bílé barvy prosvítají jeho husté letokruhy, které vypovídají o výjimečné pevnosti použitého masivu. Už nemusíte volit mezi designem a kvalitním zpracováním.