Novinky

Nemáte už prostor pro skladování oblečení? Pořiďte si šatní skříň

Zejména ženy mají problém se skladováním svého oblečení, protože údajně prostě pořád nemají nic na sebe. Muži s tím pochopitelně mnohdy nesouhlasí, avšak nemá cenu se hádat. Daleko lepší je pořídit prostornou šatní skříň s velkým užitným prostorem, do které se vejde naprosto všechno.

 Proč si pořídit dřevěný nábytek?

Dřevěný nábytek patřil vždy k nejoblíbenějšímu sortimentu v tomto segmentu trhu a nejinak je tomu i dnes. Pokud ve svém okolí narazíte na šikovného řemeslníka, který je schopen vyrobit ze dřeva kvalitní nábytek, můžete si u něj hned objednat. Ze dřeva je totiž možné vytvořit prakticky cokoliv od nočních stolků, roštů do postele až po zmiňované šatní skříně. Hlavní výhodou dřeva je jeho ekologičnost, takže tolik nezatěžuje životní prostředí.

 K čemu je dobrá šatní skříň?

Šatní skříň je ideálním prostorem k uchování vašich šatů a oblečení. Díky své velikosti do ní velmi pohodlně umístíte hned několik kabátů či dámských letních šatů, a ještě vám zbude volné místo. Šatní skříň provensálského stylu je vyvedena v exkluzivním bílém nátěru teplého odstínu, který nejen skvěle vypadá, ale ještě nábytek chrání. Díky němu si dřevo uchová svůj přírodní původ, takže nepodléhá přirozenému procesu stárnutí.

Kam skříň umístit?

Nejlepší je umístit velkou šatní skříň do ložnice. Jde asi o nejlepší místo, kde by tento nábytek měl stát, neboť se ráno po probuzení můžete ihned převléct z pyžama do jiného oděvu. Přichází však otázka, zda při otvírání šuplíků a samotné skříně někoho nevzbudíte. Není tomu tak, protože se zde objevuje důmyslný systém tichých pojezdů a tlumičů, díky čemuž nebudou šuplíky ani dveře skříně bouchat. Tuto vychytávku jistě ocení drtivá většina z vás.

Máte-li problémy s množstvím oblečení, bílá šatní skříň by je mohla velice snadno vyřešit. Proto neváhejte a neprodleně si ji pořiďte.

Věděli jste, že výběr správné postele může ovlivnit Vaše pozdější chování?

Možná si budete říkat, že postel nemůže nijak ovlivňovat vaše chování. Je tomu ovšem naopak, v dalším odstavci si podrobně povíme, proč tomu tak je. V posteli trávíme obrovské množství času, i když většinou velmi pasivně, a proto si mnoho lidí řekne, že vlastně dobrou postel nepotřebuje. To je ovšem ta největší chyba, kterou můžete udělat, neboť kvalitní postel je zásadní pro kvalitu života.

Jak postel ovlivňuje chování?

Chování jako takové je velmi ovlivňováno kvalitou spánku. Sami si jistě potvrdíte, že pokud se dobře vyspíte, jste hned veselejší a plní energie. Pokud je tomu naopak, není s vámi k vydržení, protože býváte nevrlí a protivní. Po pořízení kvalitní postele však budete mít pouze veselé dny. Dřevěný nábytek je opět v kurzu, a proto se vůbec nebojte jeho pořízení. Jestliže ještě zvolíte provensálský styl, pak bude vaše ložnice přímo dokonalá.

Podle čeho postel vybírat?

Základním parametrem výběru každé dřevěné postele je její rozměr, respektive šířka. Délka se totiž pohybuje na hranici dvou set centimetrů, což průměrně vzrostlému člověku bohatě stačí. Dalším kritériem je možnost dokoupení vyjímatelného skladovacího boxu z pod postele, díky čemuž získáte další úložné prostory. Ve finále pak stačí vybrat pouze barvu. Doporučujeme vám zakoupení bílé dřevěné postele, protože bílá barva je nadčasová, a navíc velice elegantní.

Z čeho jsou postele vyrobené?

Bílé dřevěné postele provensálského stylu jsou vyrobeny z kvalitního borovicového či dubového dřeva dovezeného z Finska. Bílý lak na nich je nejen estetický, ale má také ochranou funkci. Konkrétně dřevu pomáhá uchovat jeho přírodní vzhled, takže tím brání vysušení a stárnutí. Malou nevýhodou těchto postelí je fakt, že matrace, ani rošt nejsou součástí postele. Budete si je muset dokoupit později. Zakoupíte je však na stejném místě, jako již několikrát zmiňované postele.

Jestliže chcete dobře spát, pořiďte si kvalitní postel. Nejen, že se vám budou zdát krásné sny, ale ráno budete pozitivně naladěni, takže můžete rozdávat radost všude okolo.

Jak si nejlépe vybrat komodu?

Jak si nejlépe vybrat komodu?

Komoda může stát prakticky kdekoliv. V předsíni, obýváku, ložnici i v dětském pokoji. Pro výběr jsou důležité rozměry, tedy hloubka, výška a šířka. Rozmyslete si, kam chcete komodu postavit a místo důkladně změřte a rozměry si zapište. Také si dopředu promyslete, kolik věcí a jaké chcete do komody ukládat. Podle toho volte uspořádání a množství zásuvek, případně i polic. Pokud budete komodu vybírat v kamenném obchodě, určitě vyzkoušejte stabilitu komody a použité kování.

Vzhled

Vybrat si můžete mezi klasickou zásuvkovou a kombinovanou komodou. Výhodou zásuvkové komody je přehlednost v uložených věcech. Kombinovaná komoda má kromě zásuvek i poličky, takže má variabilnější vnitřní uspořádání (poslouží i jako tradiční prádelník).

Zásuvková komoda je vhodná především do ložnice, předsíně nebo na chodbu. Kombinovaná poslouží hlavně v obývacím a dětském pokoji. V jídelně může nahradit příborník, v obýváku ji použijete třeba jako bar, kdy do skříněk po stranách uschováte láhve s nápoji a do zásuvek různé pochutiny či prostírání.

Komoda může být součástí nábytkové sestavy, čímž sjednotíte celou místnost, ale můžete zvolit i originální komodu, která se stane dominantním prvkem v prostoru. V obývacím pokoji či jídelně se bude vyjímat i kombinovaná komoda s prosklenými dvířky.

Materiály

Komody se vyrábí z masivu, lamina i MDF, případně v kombinaci s kovem či sklem. Masivní komody se hodí spíše do klasického stylu, sklo a kov do moderního. Z hlediska životnosti a údržby to vyjde zhruba na stejno, masiv je však přece jen o něco kvalitnější. Kvalitu výrobku ovlivňuje spíše kování.

U komod z lamina si dejte pozor na tloušťku materiálu, a to především u dlouhých polic. Měla by být alespoň 18 mm, jinak hrozí, že se budou police prohýbat. Na údržbu je složitější pouze masiv dokončený olejem nebo voskem, klasický lak očistíte stejně jako lamino.

Konstrukce

Při výběru komody sledujte kromě celkových rozměrů i hloubku a velikost zásuvek. Především do ložnice je pak důležité vybrat kvalitní kovové pojezdy s tichým a snadným chodem. Ideální jsou pojezdy s tlumeným dojezdem. Abyste měli přehled o všech věcech, hodí se plnovýsuvy. U nich však dejte pozor na stabilitu komody. Čela zásuvek by měla být připevněna takovým způsobem, aby se během používání nemohla uvolnit od zbytku zásuvky. U polic by měla být možnost zvolit si výšku jejich umístění.

Pokud má komoda sloužit jako prádelník, měly by mít zásuvky dostatečnou hloubku. Pro vyrovnání nerovností podlahy se hodí výškově nastavitelné nožky. Chcete postavit komodu do prostoru? Dejte si pozor na to, aby i její zadní strana byla pohledová (dokončené hrany, záda s dekorem či v pigmentu a ukryté kování). U lamina by měly být hrany dokončené ABS hranou.

Do dětského pokoje volte komodu vyrobenou ze zdravotně nezávadných materiálů. Navíc musí být funkční a bezpečná. Ideální jsou komody z masivu dokončeného transparentním lakem nebo lamina. Volte raději kombinovanou komodu s větší hloubkou, aby se do ní vešlo i oblečení. Zásuvky by měly jít co nejsnáze zasunovat a vysunovat. Design pak sjednoťte s ostatním nábytkem. Komoda může být součástí sestavy nábytku do dětského pokoje.

K precizně odvedené práci patří precizní psací stůl

Dnešním moderním trendem je práce z domova, avšak k této činnosti je potřeba odpovídající náčiní. Ke špičkovému počítači musíte bezpodmínečně vlastnit i kvalitní psací stůl, u kterého se vám bude dobře pracovat. Podnikatelské návrhy a další myšlenky se totiž samy od sebe nevymyslí a čím příjemnější prostředí si vytvoříte, tím lépe vám půjde práce od ruky.

Jak by mělo takové prostředí vypadat?

V první řadě by se mělo jednat o dosti velký, a hlavně klidný prostor, protože drtivá většina lidí potřebuje k psychicky namáhavé práci klid. Nebudou vám svědčit ani stísněné prostory, kde si bude mozek myslet, že jste v ohrožení, takže se bude věnovat zcela jiným myšlenkám. Ideální pracovní prostor by tedy mělo být příjemné místo, kde se budete cítit pohodlně a kde vás nebude absolutně nic rušit. Jeho středobodem by měl být nejlépe kvalitní dřevěný pracovní stůl.

Jaké jsou výhody dřevěného nábytku?

Hlavní výhodou dřevěného nábytku je jeho přírodní původ. Dá se z něj vyrobit prakticky cokoliv od šatních skříní, až po pracovní stoly. Ty jsou stvořeny z nejkvalitnějšího borovicového či dubového dřeva dovezeného až z Finska a jsou navíc opatřeny speciálním nátěrem. Ten má za úkol nejen udržovat přírodní strukturu dřeva, ale také jej chránit před přirozenými vlivy stárnutí. Zeptejte se proto u svého dodavatele dřevěného nábytku na kvalitní stoly.

Domácnost v jednotném stylu

Zejména mladí lidé touží po domácnosti vyvedené ve stejném a jednotném stylu ve všech místnostech. Dříve to bylo velice problematické, avšak dnes je to možné i díky provensálskému dřevěnému nábytku. Dokonce vzniklo hned několik kolekcí, ze kterých si vyberete nábytek do každé místnosti vašeho domu. Již zmiňovaný pracovní stůl tak disponuje mnoha prostornými zásuvkami a velkou pracovní deskou, kde můžete plnohodnotně realizovat jakoukoliv činnost.

Výběr pracovní stolu rozhodně nepodceňujte. Čím lépe si vyberete, tím lépe se vám bude později pracovat.

Doplňte svou jídelnu o dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek se v poslední době stává velice oblíbeným, a proto si ho kupuje drtivá většina všech lidí. Disponuje nespornými výhodami, jež okouzlily nejednoho zákazníka. Jako takový však skrývá některá úskalí, na která byste si rozhodně měli dát pozor.

 

Proč si dřevěný nábytek pořídit?

Dřevěný nábytek je velice oblíbený zejména díky svým výtečným vlastnostem. Dřevo totiž dokáže absorbovat toxické plyny či páry, a navíc patří k obnovitelným zdrojům. Zakoupením nábytku z tohoto materiálu tedy nebudete tolik zatěžovat životní prostředí. Oproti jiným materiálům je dřevo daleko příjemnější na dotek a možnosti jeho zpracování jsou prakticky neomezené. Šikovný řemeslník z něj dokáže vyrobit prakticky cokoliv.

 

Jak najít kvalitního dodavatele?

Základem krásného dřevěného nábytku je pochopitelně kvalitní dodavatel dřeva a truhlář. Šikovných řemeslníků je velmi málo, a proto si toho pravého pečlivě vybírejte. Produkty jsou vyráběny pouze z vybraného borového a dubového masivu, který je laděný do provensálského stylu. Od klasického nábytku se liší nejen na dotek, ale také svou vůní, za což vděčíme používanému dřevu. Solidní dodavatel by vám měl pomoci i s montáží a dopravou daného nábytku. Rozhodně se na tuto možnost zeptejte.

 

Jak poznat kvalitní jídelní stůl?

Jídelní stůl by měl být především bytelný, aby vydržel i drsnější zacházení při stolování. Ideálním řešením je pořízení stolu z dubového masivu se dvěma nadstavbami, díky kterým můžete mnohonásobně zvětšit užitnou plochu. Výtečně se tak hodí nejen do kuchyně či jídelny, ale také do obývacího pokoje. S ohledem na přirozenou barvu a vůni dubu bude pasovat do každé klasicky zařízené domácnosti. Neztratí se ovšem ani v té moderně zařízené.

Na výběru jídelního stolu byste si měli dát záležet, neboť u něho budete trávit nemalé množství času.

Na typu matrace opravdu záleží!

V posteli trávíme velké množství času, a proto byste si měli dát záležet na výběru té správné matrace. Není totiž nic horšího, než když se ve spánku budíte a ráno vás bolí záda i krční páteř. Tomu se dá předejít zakoupením kvalitní matrace, na které si budete připadat jako král či královna.

Proč mít kvalitní matraci?

Jak již bylo řečeno, na matraci trávíte nepřeberné množství času, takže by vaše matrace měla být opravdu kvalitní. Nejen, že vás po probuzení nebudou bolet záda, ale kvalita spánku bude na diametrálně odlišné úrovni. Moderní matrace se dokážou přizpůsobit jakémukoliv lidskému tělu, díky čemuž vytvoří perfektní podložku pro kvalitní spánek. Pokud se dobře vyspíte, budete rozdávat dobrou náladu kamkoliv přijdete.

Jaké typy matrace jsou k dispozici?

Na trhu existuje mnoho typů matrací, které se liší především použitým materiálem a velikostí. Mezi ty nejoblíbenější patří pěnové matrace disponující pěnou s vysokou elasticitou, díky čemuž se perfektně přizpůsobí vašemu tělu. Dalším oblíbeným druhem jsou latexové nebo pružinové matrace. Tyto výrobky pochopitelně nemusíte vybírat pouze podle velikosti a materiálu, ale také podle stupně tvrdosti podložky. Ta je důležitá pro kvalitu vašeho spánku.

Proč si pořídit pěnovou matraci?

Pěnové matrace jsou velice oblíbené zejména pro svou nízkou hmotnost a velice příznivou cenu. Za málo peněz zde dostanete opravdu hodně muziky. Některé z nich se dají smotat, takže se budou jednoduše přepravovat. U všech pěnových matrací si můžete vybírat z několika druhů pěn, čímž ovlivníte samotnou tvrdost podložky. Jsou také velice vzdušné, dobře odvádí vlhkost a dají se použít z obou stran. V porovnání s jinými materiály však disponuje o něco kratší životností.

Spánek je nejdůležitější částí v regeneraci našeho organismu. Pořízením prvotřídní matrace jeho kvalitu pouze podpoříte.

Proč si pořídit knihovnu?

I když mladí lidé v dnešní době příliš nečtou knihy, stále existuje dost občanů, kteří se raději uchýlí k dobré knize než k opakujícím se televizním pořadům. Důvodů ke čtení knihy je opravdu mnoho, avšak jen málo čtenářů skončí pouze u jednoho exempláře. Časem tedy řeší problém, kde své čtivo skladovat. K tomu výtečně poslouží knihovna provensálského stylu.

Proč si pořídit knihovnu?

Mnoho čtenářů bere knihy ze své knihovny hlavně z relaxačních důvodů. Při čtení si totiž odpočinou a přijdou také na jiné myšlenky. V dnešní době plné stresu je čtení dobré knihy jeden z nejlepších způsobů odpočinku, přestože jej mnoho lidí neuznává. Důležitý je výběr správného čtiva, avšak tomu se v dnešním článku věnovat nebudeme. Zkrátka a dobře, každý by měl číst jenom to, co se mu líbí a případně naučné texty určené ke zlepšení znalostí každého jednotlivce. 

Knihovna nejenom na knihy!

Někomu by se to mohlo zdát divné, ale pravda je taková, že knihovna nemusí být odkládacím místem pouze pro knihy! Pokud si zakoupíte knihovnu provensálského stylu v elegantní bíle barvě, bude zároveň sloužit i jako velice užitečný odkládací prostor. Jestliže si pořídíte knihovnu do obývacího pokoje, do jejích poliček můžete odložit například malý květináč s pěknou rostlinkou, stolní hodiny nebo všemožné časopisy a podobné drobnosti.

Z čeho je knihovna vyrobena?

Všechny knihovny provensálského stylu jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího borovicového dřeva z Finska. Hlavními znaky jsou dlouhá životnost a exkluzivní vzhled. Navíc je dřevo ošetřeno ekologickou bílou barvou v teplém odstínu, což pouze doladí celkovou eleganci. Díky šikovným rukám českých řemeslníků patří tyto knihovny k tomu nejlepšímu, co na trhu s dřevěným nábytkem můžete vůbec nalézt. Kvalitních dodavatelů ovšem není mnoho.

Bílá knihovna je nejen skvělým odkládacím prostorem pro vaše knihy, ale je vhodná i na další drobnosti, které by se vám jinak válely po celé domácnosti.