Jak zařídit pracovnu, aby byla účelná i reprezentativní?

Mít doma pracovnu už v dnešní době není takovým přežitkem, jakým tomu bylo dříve. Z práce z domova se stává znova běžná záležitost. Domácí kancelář šetří čas, peníze i nervy spolubydlících a může sloužit také jako stylová zašívárna po práci. Abyste měli klid, pohodlí a zároveň si zachovali efektivitu práce je potřeba vybavit pracovnu s dávnou důmyslné chytrosti. Jak na to se podíváme v tomto článku. 

Vyberte správný stůl

Místo pro počítač, notebook, šicí stroj, nebo papíry a skicáky. Je jedno na čem budete pracovat, důležité je na čem budete pracovat. Tedy to místo, na co si nástroj ke své práci položíte. Stůl je základ pracovny. Zvolte si stůl bytelný kvalitní. Jedině tak vám bude sloužit celá léta a nebudete se na něj bát něco položit. Stůl by měl mít velkou plochu desky. Dejte si pozor zejména na šířku stolu. Ať se vám na něj v klidu vejde počítač či klávesnice a jiné vaše potřebné vybavení. A nezapomeňte na důležitý hrnek s kávou nebo čajem. Užitečný je i stůl s úložným prostorem. Speciálně pokud při práci potřebujeme nějaké další věci, je dobré je mít na dosah ruky. 
knihovna panorama

Zorganizujte si úložný prostor

Úložný prostor je dalším neméně důležitým prvkem ve vaší pracovně. Zvolte si sekretář, do kterého schováte dokumenty a kancelářské potřeby. V malých prostorách ho můžete použít i jako psací stůl. Chytře můžete v interiéru použít i knihovny. S množstvím regálů poskytne knihovna dostatek prostoru pro vaše šanony, knižní svazky i dokumenty. Při vložení papírových, látkových, nebo proutěných boxů zase získáte skrytý prostor pro věci, co nemusí být vidět na první pohled. Interiér tak bude působit čistě, elegantně a uklizeně. Oblíbené jsou v pracovnách i dřevěné komody, které díky množství šuplíků poskytnou jednoduchou organizaci ve vašich věcech.

Pohodlí i estetika

Na židli můžete trávit velkou část svého pracovního času. Dejte přednost kvalitní, pohodlné  a zdravé židli, před módními výstřelky. Také police vám usnadní práci a zútulní interiér pracovny. Položit na ni můžete dokumenty a knihy, ale i květinu, nebo vhodné dekorace. Celý interiér pracovny slaďte materiálově i barevně. Příjemně působí například spojení bílé a zlatého dubu, nebo šedé granitové barvy a přírodního dekoru borovice. Při vybavování nechte prostor i pro dekorace. Budete tak ve své pracovně v pohodlí a rádi  se do ní vracet.