Loft style: surovost i sofistikovanost

Loft styl je v posledních letech velmi populární, jedná se o interiérový design inspirovaný vzhledem továren a podkroví. Počátky sahají do Francie po průmyslové revoluci, kdy mnoho továren bylo opuštěno. Vysoké stropy a dřevěné trámy dali za vznik tomuto unikátnímu, surovému, ale přitom hřejivému stylu, který se těší stále větší oblíbenosti v moderních domácnostech. Jak zařídit interiér v tomto syrovém a sofistikovaném stylu se dozvíte v tomto článku.  

Stropy jsou základ

Pro autentický loft, který vychází z prostředí továren, se hodí velké prostory s vysokými stropy. Skvěle se také hodí do klasických podkrovních bytů, kde bývá větší otevřený prostor. Pokud váš prostor není velký, ale máte k dispozici vysoké stropy, je možné umístit do části tzv. mezipatro, které vytváří dojem loftu. To ale nelze provádět ve standardních domech s výškou stropů kolem 3m. Tam si můžete pomoci imitací trámů.

Konstrukce a materiály

Vsaďte na použití materiálů, jako je přírodní masivní dřevo, sklo, nebo beton. Skvěle vypadá v loftu také dekor obnažených cihel. Přiznané potrubí bude působit autenticky a dodá prostoru správnou atmosféru. Nábytek zvolte dřevěný, stylově působí dubový masiv. Je pevný, kvalitní a velmi odolný. Komody a skříňky můžete zvolit na kovové konstrukci. Budou působit vzdušně i surově zároveň. V tomto stylu nehledejte dekorativní a ozdobné prvky. Vystačíte si s minimalismem, ostrými liniemi a geometrickými tvary. Často také bývá nábytek umístěn v prostoru, aby odděloval oblasti interiéru.

BR

Jaké zvolit barvy?

Hlavní barevné schéma by mělo obsahovat odstíny bíle, šedé a černé. Lze je kombinovat s ostatními přírodními a neutrálními barvami. Raději než tmavé a syté tóny zvolte světlejší a jemnější tóny. Takové pak v interiéru působí vzdušně a opticky zvětšují prostor. Podlaha může být v kontrastu s nábytkem. Dobře působí bílá, nebo světle šedá podlaha kombinovaná s dřevěným nábytkem.