Dokonalá jídelna

Dokonalá jídelna. Místo, kde se potkáváme s rodinou u nedělního obědu, nebo slavnostní večeře. V jídelně se píší příběhy, ať už ty kulinářské, nebo ty životní. Ať už vaše jídelna bude součástí kuchyně, nebo máte pro ni vyhrazený samostatnou místnost, v tomto článku se dozvíte, jak vytvořit dokonalou jídelnu ve které se budou potkávat všechny generace.

Kvalitní materiály

Pokud chcete, aby vaše jídelna nabila dokonalého dojmu, zvolte ušlechtilé a hřejivé materiály, které nevyjdou z módy. Sázkou na jistotu je kvalitní masivní dřevo. Pro jídelnu se perfektně hodí borovicový masiv pro své přirozené vlastnosti. Především pevnost a mimořádnou odolnost. Dřevo navíc dodává interiéru příjemnou atmosféru a vytváří pocit tepla a útulnosti. Kvalitní nábytek z masivního dřeva je investice do budoucnosti, která se vám mnohonásobně vrátí v podobě dlouhé životnosti a krásného vzhledu. 

Stůl, který vám slouží a židle co vás podrží

Srdcem jídelny je bezesporu jídelní stůl. Dokonalý stůl pro vaši jídelnu by měl být nejen krásný, ale i praktický a pohodný. Existuje mnoho různých typů jídelních stolů, od moderních a minimalistických až po tradiční a rustikální. Při výběru jídelního stolu je důležité zvážit velikost místnosti, počet osob, které jej budou používat, ale také styl interiéru. Židle ke stolu můžete zvolit buď ve stejném designu jako samotný stůl, nebo naopak v kontrastu. Pokud zvolíte ty s čalouněním, budou pohodlnější, ale hůře se budou udržovat v čistotě. 

Příborník, univerzální kus nábytku 

Příborník je nezbytnou součástí každé jídelny. Je to praktický a elegantní způsob, jak udržet talíře, skleničky i příbory organizované a snadno dostupné. Horní část můžete využít jako ideální místo pro naše kuchařky a ručně sepsané sešity receptů po babičce. Navíc moderní příborník může být výrazným designovým prvkem interiéru. 

Osvětlení, klíč k atmosféře

Na osvětlení nad jídelním stolem se často zapomíná. Může to být dáno například pozdější rekonstrukcí. Pokud jídelnu teprve plánujete, nechte si navést i elektřinu přímo nad jídelní stůl. Pak už bude na vás, zda zvolíte vícebodové, nebo například závěsné stahovací osvětlení. Buďte si ale jisti tím, že ho oceníte. Nejen u jídla, ale i práce, kterou u stolu budete vykonávat. Pokud takové možnosti nemáte, stejně dobře si vystačíte i se stojací lampou, nebo designovým osvětlením přímo do jídelny.