Trendy interiérového designu pro rok 2024: Teplo, komfort, příroda

Trendy v oblasti interiérového designu přicházejí a odcházejí každým rokem. Některé trendy trvají opravdu dlouho a říkáme jim styly nadčasové. Naopak  jiné jsou vidět jen  po krátké období. Ačkoliv jsme zastánci toho, že nábytek i styl v domově by měl sloužit po mnoho let a neměli byste svůj domov zařizovat jen dle nejnovějších trendů je dobré vědět, které trendy jsou aktuální a kde můžete čerpat inspiraci. 

Trendy se většinou představují po týdnech designu jako jsou Milan Design Week, Stockholm Design Week a Three Days of Design v Kodani. Můžeme se  tak seznámit a blíže se podívat, jaké materiály, designy a styly budou v kurzu právě v roce 2024. 

Trendy roku 2024 v interiérovém designu nám ukazují futuristické prvky a zároveň spojují nostalgické prvky například ve vintage stylu a důrazu na osobní předměty. Styl, který zůstane v centru dění bude cottage core. Důraz bude také kladen na pohodu, klid a souznění s přírodou. 

V posledních letech designový svět neustále inovuje a dbá se na co největší důzar na udržitelnost a recyklaci. Ať už se jedná o nábytek, nebo textílie, které lze opakovaně recyklovat. Na nábytek s nízkou emisní stopou a použití ekologických barev, nátěrů. Je důležité myslet na naši planetu obecně, ale také zvážit jaké mikroklima je u vás doma. 

Asymetrické tvary v interiéru

Křivolaké tvary bez přímých linií. Zaoblené rohy skříní a komod, stoly s asymetrickou deskou. Můžete si také zvolit křivolaké zrcadlo, které nemá jedinou hranu rovnou. Pohovky a gauče s kulatými opěrkami, budou v roce 2024 velmi v kurzu. Můžete je doplnit také o výstřední polštáře, například ve tvaru mušle, nebo abstraktního fleku. A manželskou postel ve vaší ložnici si zvolte s pohodlným čalouněným čelem, nebo například s designem jemných vlnek.

Rosa Bianca

Pruhy kam se podíváš

Pruhy budou mít v roce 2024 v interiéru zelenou. Jemné a decentní pruhy, stejně tak široké pruhy ovládnou váš interiér. Pruhy v interiéru mají totiž skvělou vlastnost, jak přidat jedinečný dotek individuality a extravagance na nábytku, nebo rovnou celé místnosti. Pruhy skvěle vypadají s tlumenými barvami, ale také v kontrastu, nebo rovnou v celém barevném spektru.

Pruhy můžete zvolit přímo v designu nábytku, stejně tak ale i tapety, nebo dekorace mohou zdůraznit tento jednoduchý vzor. 

šatní skříň z masivu

Nábytek z borovice slaví comeback

V posledních letech nastal mírný útlum borovicového dekoru a spotřebitelé dávali přednost například nábytku z pevného dubu. Nicméně borovice bude v roce 2024 slavit svůj velkolepý comeback. Mnoho předních designéru na Three Days of Design v Kodani představilo své nové kolekce právě s důrazem na tento skvělý a všestranný materiál. Borovice je skvělá na podlahy, ale i obložení. A finská borovice je velmi pevná a odolností se může téměř rovnat již zmíněnému dubu.

Náš tip: Prohlédněte si naše kolekce nábytku z prvotřídní finské borovice

Interiérové trendy 2024

Dřevěný nábytek jako synonymum zdravého prostředí

A u dřeva ještě zůstaneme. Přírodní dřevěný nábytek  má také v roce 2024 zelenou. Především díky jeho vysoké pevnosti, odolnosti, udržitelnosti, ale také proto, že v domácnosti vytváří unikátní, příjemné a hlavně zdravé prostředí. Z dřevěného nábytku se neuvolnují miliony mikroplastů, jako je tomu u plastového nábytku. Při výběru i dřevěného nábytku si ale věřte, že není impregnován toxickými barvami, nebo laky.

Náš tip: Náš nábytek je ošetřen ekologickými barvami a přírodními oleji.

 

Styl cottage core

Trend  stylu cottage core bude ještě více vzrůstat. Lidé milují pohodlí, útulnost a kouzlo tohoto interiérového trendu. Kombinuje v sobě květinové vzory, barvy, textury a vytváří atmosféru přívětivého domova.

Více o stylu cottage core se dočtete v tomto článku: 

Toskania - medová