Jaký zvolit nábytek k dubové podlaze? Doveďte svůj interiér k dokonalosti

Dubové dřevo patří k nejoblíbenějším materiálům při výrobě podlah. Vyniká vysokou odolností, trvanlivostí a na pohled je jednoduše nezaměnitelné. Kvůli jeho originální dřevěné mozaice však může být pro některé oříšek sladit ho s nábytkem a s dalšími prvky v interiéru. Jaký nábytek k dubové podlaze zvolit, aby vše krásně ladilo?

Tón v tónu

Jako první varianta se nabízí pořídit si k dubové podlaze dubový nábytek. Vše k sobě bude krásně ladit a vykouzlí se dojem útulné dřevěné chaloupky. Jenže tady nastává kámen úrazu. Není dub jako dub. Než si nadšeně pořídíte cokoliv dřevěného, zjistěte si, jakou má podlaha povrchovou úpravu a zda se shoduje s tou u nábytku. Zda se jedná o přírodní dub ošetřený olejem, nebo lakované dřevo. Odstínů laků totiž existuje hned několik, od světlého dubu přes zlatý dub až po tmavý zakouřený dub. Pokud ale trefíte odstín, interiér bude perfektně sladěný.

Na obrázku níže můžete vidět naši jídelní sadu z masivního dubového dřeva ošetřenou přírodním olejem.

Kontrastní barvy – vsaďte na bílou

Jestli dubové dřevo něčím vyniká, tak svým univerzálním odstínem. Není tak světlé jako bříza, ani příliš tmavé jako mahagon. Jednoduše má odstín tak akorát. Proto se skvěle hodí k tmavému i bílému nábytku. U toho tmavého ale buďte opatrní. V malých interiérech s nedostatkem světla může vytvořit ponurý dojem. Naopak světlý nábytek udělá parádu v malém panelákovém bytě i ve velkém rodinném domě.

Bílý nábytek opticky zvětší a provzdušní místnost. Navíc v kombinaci s přírodním vzorem dřeva nepůsobí příliš “sterilně”, ale naopak vytváří útulné svěží prostředí. Máte-li rádi venkovský styl s nádechem lidových prvků, prohlédněte si naši nabídku bílého nábytku z masivu. Pyšní se elegantním provensálským stylem a ohromnou bytelností. Díky dřevu z masivní finské borovice vám nábytek vydrží dlouhá léta.

Říkáte si „Co když se budu stěhovat, nebo se mi zalíbí modernější styl interiéru?. Můžete být naprosto v klidu. Bílý nábytek zapadne i do moderních domácností. I přesto, že má prvky provensálského stylu, snadno jej sladíte se všemi ostatními vzory, barvami a dezény.

Na co si dát pozor při výběru nábytku k dubové podlaze

Vyhýbejte se napodobeninám dřeva. Pokud si k dubové podlaze pořídíte nábytek z dřevotřísky s povrchovou úpravou dubu, půjde to vidět. Přírodní masivní dřevo je nenahraditelné. Zainvestujte proto raději do bytelného nábytku z masivu, který vám vydrží minimálně stejně dlouho jako podlaha.

Náš tip: Série Toskania

Elegantní nábytek ze sestavy Toskania je vyroben z masivního finského borovicového dřeva. Dveře a desky nábytku jsou  ozdobeny vkusným frézováním a celý nábytek je opatřen bílým ekologickým lakem. Díky jednoduchému designu se špetkou provensálského stylu se hodí bílý nábytek Toskania jak do lidových chaloupek, tak i do nadčasových městských bytů.

Všechny kousky v naší nabídce pocházejí původem ze zahraničí. Pokud vás bílý nábytek zaujal, nebojte se nám napsat, nebo nás rovnou navštivte v naší vzorkové prodejně v Bruntále. Rádi vám poradíme s výběrem, dovozem i s montáží.